Friday, 20 July 2012

Wyzwanie #39 - Coś nowego

Cześć! Tu Czekoczyna i kolejne wyzwanie. Dzisiejsze będzie odrobinę nietypowe.

Często brakuje nam czasu na nowe rzeczy. Kiedy znajdujemy wreszcie czas ginie gdzieś mobilizacja i chęć. Dlatego chciałabym, aby każda z Was poszukała czegoś nowego. Niech to będzie nowy poeta, lub zupełnie znajomy, ale wiersz nieznany. A może piosenka wykonawcy, którego nigdy nie słuchałyście? Może twórca, o którego sztuce wiedziałyście, ale nigdy nie miałyście czasu dobrze jej poznać. To może być nawet miejsce w Waszym mieście, które zawsze Was interesowało, ale brakowało Wam dnia żeby je odwiedzić. Może być też książka. 

To jest czas na poznanie czegoś nowego. Następnie wykonajcie pracę w dowolnej formie inspirowaną tym co poznałyście. Nie bójcie się bardzo widocznych inspiracji jeśli w grę wchodzi, np. malarstwo, ani cytowania tekstu jeśli to, np. piosenka.
Poznajmy i utrwalmy w pamięci.

Oto co nowego poznały nasze projektanki:

Guriana postanowiła obejrzeć film "Służące", na który nigdy dotąd nie mogła znaleźć chwili. Poznała historię, która zainspirowała ją do stworzenia tego cudeńka:

 
Kolorowy Ptak na nowo odkryła literaturę Dostojewskiego:


Ja, Czekoczyna zabrałam się wreszcie za niezwykłą książkę i poznałam prawdziwą i poruszającą historię o wojnie:

Ankan poznała natomiast nieznany jej wcześniej utwór "Would?" grupy Alice in Chains:W drodze głosowania DT bloga wybierze jedną, najlepszą pracę, która otrzyma banerek do umieszczenia na swoim blogu. Ponadto spośród wszystkich zgłoszonych prac zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma bon o wartości 40 zł do realizacji w sklepie scrapki.plNa Wasze prace czekamy dwa tygodnie, do północy 2 sierpnia.
Prosimy o wklejanie linków bezpośrednio do posta z pracą. Dziękujemy.4 comments:

  1. oj, utwór Would piękny...zasłuchiwałam się kiedyś...już mam kilka pomysłów na to nowe...:)

    ReplyDelete
  2. Ankan! kocham Twoją pracę za inspirowanie się jedną z moich ulubionych piosenek. :)

    ReplyDelete
  3. świetne wyzwanie, chętnie przeczytałabym coś nowego - niestety, na razie zmagam się z pracą magisterską i w kółko czytam jednego autora (albo jakieś teksty na jego temat)...

    ReplyDelete